نکاتی که در مورد مراقبت از ناخن نمیدانستید

پرگون راه کار های زیر را برای سلامتی ناخن های خود به کار ببرید

نکاتی که در مورد مراقبت از ناخن نمیدانستید ناخن،مراقبت از ناخن،رشد ناخن،شکنندگی ناخن،زیبایی ناخن،ناخن زیبا،ناخن بلند،بلند کردن ناخن،پرگون: نکاتی که در مورد مراقبت از ناخن نمیدانستید

به گزارش پرگون راه کار های زیر را برای سلامتی ناخن های خود به کار ببرید.
ناخن های تان را مرطوب نگه دارید
هر شب قبل از رفتن به خواب یا هر زمانی که احساس کردید ناخن های تان خشک شده اند، مقداری وازلین یا کرم روی آنها قرار داده و به همه جای آنها بمالید.
قبل از انجام کار های خانه، دستکش پلاستیکی بپوشید
اکثر کار های خانه ناخن ها را خراب می کنند، بنابراین بهتر است دستکش دست کنید تا ناخن های تان را از شر مواد شیمیایی یا مضر آسیب زننده در امان نگه دارید.
ناخن های تان را حداقل به مدت 2 دقیقه خشک کنید
پس از شستن ظرف ها، حمام یا شنا، اگر ناخن های تان را مرطوب باقی بگذارید، ریسک ابتلای آنها به بیماری های قارچی را افزایش خواهید داد.
برای سفید و مقاوم کردن ناخن ها از لیمو استفاده کنید.
اجازه بدهید کفش های تان هوا بخورند
بهتر است همیشه دو جفت کفش در دسترس داشته باشید. هیچ گاه کفشی را که مرطوب است یا از عرق نمناک شده است را قبل از خشک شدن دوباره نپوشید، زیرا ممکن است در معرض ابتلا به بیماری های قارچی قرار بگیرید.
جوراب های 100 درصد نخی بپوشید
برای جذبِ بهتر رطوبت، جلوگیری از تعرق زیاد پا و جلوگیری از بیماری های قارچی بهتر است جوراب هایی را بپوشید که 100% نخی باشند.
یک لیوان شیر با تخم مرغ آب پز میل کنید
این غذا ها مملو از زینک هستند و برای ناخن های تان معجزه می کنند. اگر لکه های سفیدی روی ناخن های تان وجود دارند، ممکن است علت آن کمبود زینک باشد.
خودتان ناخن های تان را پدیکور کنید تا از آسیبی که وسایل پدیکور به ناخن ها می زنند در امان باشید.
پارسه گرد


test